Individuální terapie


První pomoc

Manuální techniky, mobilizace

Kineziotaping, fyzioterapie ve sportu

Fyzioterapie pánevního dna

Lymfodrenáž

Fyzioterapie dětí

Fyzioterapie

Naše fyzioterapeutické služby jsou zaměřeny na komplexní péči, která zahrnuje diagnostiku, léčbu a prevenci bolestí a problémů s pohybovým aparátem, a která pomáhá našim klientům dosáhnout optimálního zdraví, pohyblivosti a kvality života. 

S pomocí detailní diagnostiky identifikujeme příčiny vašich obtíží a navrhujeme individuální plán léčby. Naším cílem je nejen zmírnit vaše symptomy, ale také vám pomoci předejít opakování problémů. Společně se zaměřujeme na posílení vašeho těla, zlepšení flexibility a ergonomie, aby se vaše pohybová funkce a kvalita života výrazně zlepšily. Máme v úmyslu nejen léčit, ale také vás vzdělávat o důležitosti péče o své tělo a prevenci budoucích zdravotních potíží. S námi jste na správné cestě k životu bez bolesti a plného pohybu. 

První pomoc

Zjistíme důvod a rozsah bolesti. Protáhneme stažené svaly, uvolníme napětí v místě bolesti a následně se pokusíme odstranit blokády. V případě potřeby aplikujeme tejp pro uvolnění a prokrvení přetíženého svalu. Ukážeme si cviky pro kompenzaci daného problému a nácvik autoterapie na doma.

Tenisový loket, houser (akutní ústřel), akutní blokády krku a jiné poruchy svalového aparátu. Manuální techniky a mobilizace

Manuální terapie pracuje na principu obnovení správné funkce pohybové a opěrné soustavy. Provádí se mobilizace jak kloubů a svalů, tak i nervové tkáně, a tím dochází ke snižování napětí.


Mobilizační techniky jsou šetrné, jemné opakující se pohyby na hranici možného rozsahu pohybu v kloubu, k usnadnění aktivace příslušných svalů, svalových skupin se využívá dechu a pohledu očí. 

Kineziotaping

 Jedná se o terapii pomocí pružných samolepících pásek aplikovaných na kůži, která Vás může ochránit před zraněním při sportu nebo pokud k němu již došlo, podpoří proces hojení. Kromě toho se využívá také ke korekci špatného držení těla či ortopedických vad, kam patří například zborcená nožní klenba nebo různé deformity palce. Fyzioterapie ve sportu

Sportovní fyzioterapie spočívá v preventivní péče o pohybový aparát, zlepšení koordinace pohybu, centrace kloubů, jejich optimální zatížení, stabilizace páteře, předcházení úrazům a přetížením, péče o přetížený aparát či jeho jednotlivé části.

Aplikaci kineziotapingu, technice měkkých tkání, ošetření Trps, PIR hypertonických svalů, mobilizaci drobných kloubů nohy, stabilizaci trupu, sensomotorickém cvičení, centraci dolní končetiny. 

Fyzioterapie pánevního dna

Fyzioterapie pánevního dna se zabývá podpůrnou léčbou poruch svalového dna pánevního. Řeší obtíže spojené s poklesem pánevních orgánů, únikem moči, ale také menstruační bolesti či pánevní bolesti nejasného původu.

Pomáhá upravit obtíže spojené u žen s obdobím klimakteria či u mužů s impotencí. Individuálně jsou naplánovány vhodné rehabilitační techniky, pomůcky k posílení pánevního dna a metody dle charakteru a intenzity potíží klienta. 

Lymfodrenáž

Lymfodrenáž je lehká masáž lymfatického systému, která urychluje tok lymfy, a tím podporuje látkovou výměnu v organismu. Odpadní látky se tak z těla odplavují rychleji, nedochází k jejich hromadění.


Vhodné jako prevence pro křečové žíly, různé druhy otoků, kožní onemocnění, bolesti hlavy a migréna, obezita, kloubní onemocnění (artróza), zácpa, oslabená imunita, artritida (dna), na jizvy po operaci, po úrazech, detoxikace a regenerace organismu.

Fyzioterapie dětí

 Pomáháme dětem vystavět kvalitní základy jejich motoriky. Nejčastěji přichází rodiče s dětmi pro vadné držení těla. U něj dbáme nejen na manuální techniky a speciální cvičení, ale doporučujeme také se zaměřit na významné denní aktivity např. na nošení školního batohu, na sed v lavici, na chůzi, na sport, na dýchání.

 
Pomáháme řešit skoliózy u dětí, ploché nohy a další potíže. Nabízíme individuální fyzioterapii i skupinová cvičení na podporu obratnosti dětí.